KEPKEP İK

İşletmelerin uzaktan çalışma ihtiyaçları şu kritik günlerde çok önemli bir hale geldi.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Korona Virüs nedeniyle, bir çok işletme evden, uzaktan çalışmaya geçerken. Çoğu işletme bunu nasıl yapacağını, nasıl bir yol izleyeceğini bilemediği gibi, gelir elde etme ve gelen ödeme kaygıları ile konsantre olamama halinde.

İşçi sayısı 20 ve üzeri olan işletmelerde ise işler resmen kabusa dönüştü. Bodro imzalatma, personele tebligat yapma bunları imzalanması, ücretli yada ücretsiz izinlerin yazılarının hazırlanıp imzalatılması derken işler çok zorlaştı.

Ama aslında bu tarz işletmelerde yardımıza koşacak bir kaç dijital çözüm elbette mevcut. Bunlardan ilki TÜRKKEP‘in sunduğu KEP İnsan Kaynakları çözümü. Bu çözüm ile tüm personelinize bildirimlerinizi, görevlendirmelerinizi, izin ve diğer yazılarınızı ve bordorolarınızı elektronik olarak imzalayarak kanunen geçerli tek platform olan KEP üzerinden göndermek.

KEP‘i devletin kontrolünde kapalı bir yazışma sistemi olarak düşünebilirsiniz. Devlet bu kapalı devre sistemde geçen tüm bildirim ve yazışmaları kanunen geçerli ve mahkemelerde delil olarak kabul ederken, işletmeler rahat bir nefes almış oluyor.

Virüsün bulaşma olasılığı olan kağıdı ortamdan kaldırırken, muhasebe personeliniz uzaktan gecenin bir vaktinde kendi evindeki bilgisayarından bordroları tek tuşla tüm personelinize kanunen geçerli ve imzalı olarak gönderebiliyor. Gerekirse izin ve diğer görevlendirmelerini yine noter hükmünde, noter ücreti ödemeden tek tuşla kanunen geçerli ve elektronik olarak imzalı olarak gönderebiliyor.

TÜRKKEP‘in KEP İK çözümü hakkında dilerseniz detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Bilgi için hemen arayın 0 252 400 0014